Vughtse Programmeer Club 20-12-2022

Blog van de Vughtse Programmeer Club. We houden onze bijeenkomsten (om de twee weken op dinsdag van 20.00 tot 22.00 in DePetrus). Ons mailadres is: vughtseprogrammeerclub@gmail.com.

Aanwezig

Monique, Patty, Auke, Max en Chris

Verslag

Vanwege vakantie en ziekte was het niet erg druk, maar Max kon er weer bij zijn. Een mooie gelegenheid om nog eens op een rij te zetten waar iedereen mee bezig is.

  • Max is zelfs al aan het bouwen aan zijn mini-magazijn.
  • Auke heeft zijn laptopmonitor gekoppeld aan de Raspberry Pi en liet zien hoe de videoverbinding hersteld kan worden (niks geen gedoe met IP-adressen!).
  • Monique is al een eind op weg met de Pythonprogramma’s voor het knippen van hoofden en plakken op kostuums!
  • Patty kan even niet verder omdat we Xerte niet goed aan de gang hebben (Rudy heeft een oplossing, dus dat komt volgende keer).
  • Chris’ project wordt beeldschermloos en gebaseerd op (ijzer)draadsculpturen.
QR-codes

We hadden het even QR-codes (QR = Quick Response) en de veiligheid hiervan. Er zijn online QR-codegeneratoren die naast de gewenste URL van een website ook nog een ‘omweggetje’ meenemen. Hier staat meer informatie over het online genereren van een QR-code.

Er zijn ook voldoende mogelijkheden om de code met Python te maken:

Volgende clubavond (onder voorbehoud beschikbaarheid DePetrus)

3 januari 2023 20.00 – 22.00 uur